WSPÓLNOTA MIŁOŚNIKÓW BIBLII ZE SMARDZEWIC ZAKOŃCZYŁA ROCZNĄ FORMACJĘ.
Czerwcowe spotkanie (2 czerwca 2026 r.) w sanktuarium św. Anny w Smardzewicach (dekanat tomaszowski) zakończyło roczne spotkania w cyklu „Ewangelie – Pesel Jezusa”. Poprowadził je co miesiąc na prośbę O. dr. Mariusza Kapczyńskiego, proboszcza parafii moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, biblista, ks. dr hab. Jacek Kucharski. Ostatnie spotkanie poświęcone zostało wspólnocie pierwszego Kościoła, którą opisał Łukasz Ewangelista. W formacji biblijnej uczestniczyli również bracia z nowicjatu, który znajduje się aktualnie przy smardzewickim sanktuarium. Te spotkania to niezwykle cenny dar, jaki mogliśmy ofiarować naszym parafianom, zwłaszcza tym, którzy szczególnie umiłowali lekturę Biblii i pogłębione jej tłumaczenie. Jestem bardzo wdzięczny– mówi o. Mariusz - ks. dr. hab. Jackowi Kucharskiemu, który posiada niezwykły i bardzo potrzebny na ten czas dla Kościoła charyzmat głoszenia i wyjaśniania Objawienia Bożego obecnego na kartach Biblii. Oczywiście kończący się cykl „Ewangelie - Pesel Jezusa” nie zamyka formacji biblijnej, ale w smardzewickiej wspólnocie ją otwiera i będzie kontynuowany, żywię taką nadzieję w przyszłym roku. Ks. Jacek obiecał, że jak Dobry Pasterz będzie doglądał grupy biblijnej, którą poprowadzi z pewnością jeden z ojców ze wspólnoty franciszkańskiej.
